Zdobędziemy MatEverest! Zaproszenie na darmowy webinar :)

Skończył się rok szkolny, trwają wakacje. Ale może już teraz zastanawiasz się, jak ogarnąć kolejny rok nauki matematyki? Zapraszam Cię na darmowy webinar, na którym opowiem o konkretnych narzędziach, które mogą realnie wesprzeć naukę matematyki w zakresie podstawy programowej klas 4-6.

O czym usłyszysz na webinarze?

Zaczynamy od podnóża naszej góry. By wyruszyć na wyprawę, musimy wierzyć, że szczyt jest w naszym zasięgu. Matematyka w klasach 4-6 staje się w szkole bardzo abstrakcyjna. Zaczyna brakować palców, nie przeliczamy już patyczków. Ale czy da się zrobić coś, by doświadczyć liczb nie tylko w wyobraźni? Pokażę Ci, że nawet skomplikowane matematyczne pojęcia możemy dotknąć! To sprawia, że matematyka staje się dostępna dla każdego!

Dlaczego to ważne? Każda zaległość w matematyce stanie się w przyszłości przeszkodą do dalszej nauki. Jeśli nauka będzie powierzchowna, “żeby zaliczyć”, to kolejne tematy okażą poza zasięgiem. Nie ryzykuj i wspieraj swoje dziecko od samego początku. Pokaż, co naprawdę stoi za matematycznymi symbolami i pozwól dobrze je zrozumieć. Będzie to doskonały fundament do dalszej nauki.

Na webinarze chcę Ci pokazać moje sposoby na zrozumiałą i bliską dziecku matematykę. Opowiem o sile pomocy Montessori w zakresu matematyki i pokażę, jak niewielkim kosztem wykorzystać tę moc w domowych warunkach.

Samodzielność dziecka jest niezwykle istotna. Klasy 4-6 to okres intensywnej nauki tego, jak się uczyć. Dotyczy to również matematyki. Jeśli dziecko pozna pojęcia matematyczne w konkretnej formie, to będzie mogło samo odkryć, jak wykonywać działania matematyczne. Jak mu towarzyszyć, nie narzucając swoich rozwiązań? Jak zachęcać do podejmowania wysiłku?

Na webinarze pokażę, jak umożliwić dziecku szukanie własnej drogi przez matematykę. Opowiem o różnych stylach nauki matematyki i zdradzę, w jaki sposób wspieram dzieci w zależności od ich potrzeb. Moje wieloletnie doświadczenie jako nauczycielki matematyki potwierdza, że jest to klucz do radości w nauce!

Radość samodzielnego odkrywania przekłada się na chęć dalszego zdobywania wiedzy. Ale to nie wszystko! Co jeszcze można zrobić, by dziecko chciało podejmować wysiłek nauki matematyki regularnie?

To właśnie regularność sprawia, że możemy poznać materiał na spokojnie, bez presji czasu. Pozwala też na utrwalenie materiału, które jest kluczowe na dalszych etapach nauki.

Na webinarze pokażę, jak łatwo przygotowywać powtórki dostosowane do dziecka. Możesz szykować je wspólnie z dzieckiem na bieżąco, bez dodatkowego nakładu pracy! Opowiem też o kluczowych elementach, które wspierają regularną naukę w domu.

Jestem pewna, że to rodzic jest najlepszym przewodnikiem dla swojego dziecka, również w zakresie matematyki. Jeśli chcesz poznać wszystkie opisane wyżej sposoby na wspieranie dziecka, koniecznie zapisz się na webinar! Opowiem na nim również o kursie, który poprowadzę od września. Będzie przeznaczony właśnie dla rodziców. To prosta droga do jeszcze większej liczby narzędzi, bieżącego wsparcia i pewności siebie w roli przewodnika po matematyce!

Skąd to wszystko wiem? Czyli parę słów o prowadzącej 🙂

Webinar poprowadzi Ula Pastwa, autorka Ekspedycji Matematycznej.

Podzielę się swoim doświadczeniem nauczycielki matematyki w szkole Montessori. Jak kilkuletnia koordynatorka uczniów edukacji domowej w szkole, w tym udzielać konsultacji z matematyki i organizować spotkania rodzin edukujących domowo. To pozwoliło mi lepiej poznać doświadczenia wielu wspaniałych rodziców prowadzących swoje dzieci przez naukę. Jednocześnie mam perspektywę mamy czwórki dzieci i doświadczenie dzielenia się z nimi swoją pasją w zupełnie inny sposób niż w szkole.

To co, widzimy się?

Kurs odbędzie się w czwartek 6.07.2023r. o godzinie 21:00. Warto być “na żywo”! Zdobędziesz wiedzę jako pierwszy i zdobędziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania – na nie również będzie przestrzeń!

Webinar już się odbył. Jeśli z jakiegoś powodu dowiadujesz się o nim dopiero teraz, a chciałbyś odsłuchać nagranie – skontaktuj się ze mną na ula@ekspedycja.edu.pl.

Zapraszam również do przeczytania o najnowszym kursie, który planuję na nadchodzący rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

preloader