Kurs Ekspedycji

To nie jest tak, że dziecko nauczy się matematyki „samo”. Potrzebuje wsparcia, a jednocześnie zaufania i wolności, w myśl słów Marii Montessori „pomóż mi zrobić to samemu” . Jak mądrze pomóc dziecku? Jak stać się dla niego dobrym przewodnikiem znającym odpowiedzi na pojawiające się pytania? Co jest w matematyce wiedzą niezbędną, a co dodatkiem dla ciekawych? Jak zorganizować pracę, by nie zatracić dziecięcej radości i poczucia wolności, a zdobyta wiedza i intuicje pozostały w głowie na długie lata?

Nauka matematyki może być wspaniałą przygodą! Aby tak się stało potrzebujesz wiedzy i konkretnych narzędzi, by móc stać się przewodnikiem dziecka na drodze. Przygotowany dorosły (niezależnie od tego, czy jest to rodzic, nauczyciel, czy inna osoba wspierająca naukę) jest niezbędnym elementem, by dziecko samodzielnie, z radością i trwale odkryło matematyczne zasady. Zapraszam na roczny kurs Ekspedycji!

Dla kogo jest ten kurs?

Ogromna część kursu skupia się na narzędziach pozwalających wprowadzić dziecku matematyczne pojęcia i zasady wykonywania działań. Dzięki nim dziecko dogłębnie je zrozumie, a przez zaangażowanie w odkrywanie matematyki zyska radość i długotrwałe efekty nauki. Kurs omawia szczegółowo wszystkie zagadnienia arytmetyki i algebry w zakresie podstawy programowej dla klas 4-6.

Część kursu skupi się na kwestiach organizacji nauki, sposobach na utrwalanie zdobytej wiedzy czy wykorzystaniu „wakacyjnej matematyki” w formie naturalnych rozmów czy gier i zabaw. Te kwestie są mocno zależne od tego, w jakiej roli i w jakich warunkach pracujemy z dziećmi. Stąd przygotowałam dwie kursowe ścieżki:

  • Pierwsza z nich jest dedykowana rodzicom i innym osobom wspierającym dzieci indywidualnie. Skupimy się na indywidualnym dostosowaniu ścieżki poznawania zagadnień matematycznych do możliwości i preferencji dziecka.
  • Drugą dedykuję nauczycielom i osobom wspierającym dzieci w grupie. Skupimy się na tym, jak skorzystać z obecności innych uczniów, a jednocześnie pozwolić na indywidualne dostosowanie formy i zakresu nauki do poszczególnych uczniów. Opowiem o tym, jak organizowałam pracę klasy, by umożliwić każdemu uczniowi wybór własnej drogi uczenia się matematyki. Podzielę się też pomysłami na grupowe gry i zabawy matematyczne.

W tej samej cenie będzie również możliwość udziału w obu ścieżkach – wielu z nas łączy przecież obie role 🙂

Jeśli chcesz poznać szczegóły kursu, kliknij na obrazek z interesującą Cię ścieżką 🙂

Kto poprowadzi kurs?

Cały kurs poprowadzi Ula Pastwa, autorka Ekspedycji Matematycznej.

Czy przekazywana wiedza będzie rzetelna? Jestem doktorem nauk matematycznych i wciąż pogłębiam swoją wiedzę matematyczną i pedagogiczną. Mam szeroką perspektywę, a przekazywane zagadnienia wyjaśniam dogłębnie i zgodnie z matematycznymi zasadami.

Czy kurs będzie teoretyczny czy praktyczny? Kurs stawia przede wszystkim na praktykę, choć będzie ona odbywać się w domach uczestników 🙂 W trakcie kursu podzielę się swoim doświadczeniem nauczycielki matematyki w szkole Montessori. Miałam również przyjemność koordynować uczniów edukacji domowej w naszej szkole, w tym udzielać konsultacji z matematyki i organizować spotkania rodzin edukujących domowo. Jednocześnie mam perspektywę mamy czwórki dzieci i doświadczenie dzielenia się z nimi swoją pasją w zupełnie inny sposób niż w szkole. Wszystkie praktyczne porady będą oparte na rzetelnej wiedzy matematycznej i pozwolą uczestnikom kursu poznać teorię z zakresu objętego kursem, w maksymalnie przystępny i praktyczny sposób.

Ile kosztuje kurs?

Koszt kursu to 900zł. Dostęp do materiałów jest BEZTERMINOWY. To inwestycja na lata!

To co, dołączysz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

preloader