Widzę, odkrywam, rozumiem – zaproszenie dla nauczycieli z Warszawy

Daję znać, że w sobotę 15.10 poprowadzę całodzienne (6h zegarowych plus przerwy) szkolenie “Widzę, odkrywam, rozumiem” w warszawskim WCIES. Szkolenie jest darmowe (finansowane przez miasto Warszawa) dla nauczycieli warszawskich placówek. Niestety jednocześnie jest szkoleniem zamkniętym i nikt inny zgłosić się nie może…

Adres, godziny i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie WCIES.

O czym będę chciała opowiedzieć? O matematyce! Chciałabym razem z uczestnikami poszukać odpowiedzi na pytanie, jak pozwolić uczniom na samodzielne odkrywanie matematycznego świata (i czemu warto mu na to pozwolić). Propozycje, które przedstawię, będą miały swoje źródło w metodzie Montessori, ale postaram się, by mogły zostać wykorzystane przez każdego nauczyciela matematyki, nie tylko w montessoriańskiej placówce. Będzie o geometrii (płaskiej i przestrzennej), badaniu własności liczb (cechy podzielności, dzielniki i wielokrotności, liczby pierwsze i złożone), działaniach na dużych liczbach i na ułamkach (zwykłych i dziesiętnych). To co, zobaczymy się?